Collection by Denisa Scorici

20
Pins
Denisa Scorici
**România dă golgheterul Campionatului Mondial!** Cristina Neagu a urcat pe primul loc

România dă golgheterul CM! Cristina Neagu a urcat pe primul loc

Cristina Neagu a urcat pe primul loc în topul marcatoarelor la Campionatul Mondial de handbal feminin, cu 53 de goluri și împarte prima poziție cu muntenegreanca Jovanka Radicevic, colega sa de la Buducnost Podgorica

Cristina Neagu, desemnata cea mai buna handbalista a lumii

**FABULOS** Cristina Neagu a fost desemnată cea mai bună jucătoare la Mondialul de handbal din Danemarca

FABULOS Cristina Neagu a fost desemnată cea mai bună jucătoare la Mondialul de handbal din Danemarca

România a cucerit duminică medaliile de bronz la Campionatul Mondiald e handbal feminin din Danemarca, după ce a învins Polonia, 31-22, în finala mică a competiției. Cristina Neagu a câștigat titlul de golgheter al campetiției, iar după disputarea finalei dintre Norvegia și Olanda, 31-23, a fost desemnată cea mai bună juucătoare a turneului.

Barranquismo en Granada | Gualay | Expertos en Aventura 🥇

Barranquismo en Granada y Andalucía ✅ Rafting ✅ Kayak ✅ Vías Ferratas ✅ Piragüismo ✅ Raquetas de Nieve ✅ Senderismo. ¡Disfruta con nuestros guías expertos!

Naționala de handbal feminin a României a învins, joi, la Râmnicu Vâlcea, reprezentativa Lituaniei, cu scorul de 29-20 (16-10), în primul meci din grupa 1, contând pentru turul 2 al preliminariilor Campionatului European din 2016.

VIDEO România – Lituania 29-20. Debut cu dreptul în preliminariile pentru Euro 2016