Corina Gurau
Mai multe idei de la Corina
Nail de Rose https://noahxnw.tumblr.com/post/160809080726/i-could-be-scared-to-walk-on-that

Nail de Rose https://noahxnw.tumblr.com/post/160809080726/i-could-be-scared-to-walk-on-that

vestido madrinha grávida

vestido madrinha grávida

Jennifer Lopez 2007 The Academy Awards. Love this one!

Jennifer Lopez 2007 The Academy Awards. Love this one!

Elegant 2016 Hot Style Lace Pearls Beaded A Line V Neck Illusion Sexy Long Sleeve Prom Dresses /Gown Sleeves Custom Made Plus Size 2015 Prom Dresses With Sleeves Affordable Prom Dress From Rosemarybridaldress, $109.55| Dhgate.Com

Elegant 2016 Hot Style Lace Pearls Beaded A Line V Neck Illusion Sexy Long Sleeve Prom Dresses /Gown Sleeves Custom Made Plus Size 2015 Prom Dresses With Sleeves Affordable Prom Dress From Rosemarybridaldress, $109.55| Dhgate.Com

image

image

На Париската модна недела на која беа претставени колекциите за сезоната есен/зима 2014 се претставени многу колекции и дизајнери, но колекцијата која заслужува да се погледне повеќе од еднаш е онаа на Зухаир Мурад.Дизајнер за кој е познато дека знае да допре длабоко до женската желба за добро парче тоалета. Беспрекорната елеганција која рај за очите и овој пат е претставена со сензуални силуети, високи шлицови и впечатливи детали. Боите кои преовладуваат се црната, белата, бордо-црвена, ...

На Париската модна недела на која беа претставени колекциите за сезоната есен/зима 2014 се претставени многу колекции и дизајнери, но колекцијата која заслужува да се погледне повеќе од еднаш е онаа на Зухаир Мурад.Дизајнер за кој е познато дека знае да допре длабоко до женската желба за добро парче тоалета. Беспрекорната елеганција која рај за очите и овој пат е претставена со сензуални силуети, високи шлицови и впечатливи детали. Боите кои преовладуваат се црната, белата, бордо-црвена, ...

Ralph & Russo | Haute Couture | Spring 2016

Ralph & Russo | Haute Couture | Spring 2016

Ralph & Russo Spring 2016 black and white floral inspired peplum dress

Ralph & Russo Spring 2016 black and white floral inspired peplum dress

Spring 2017 Ready-to-Wear Divina by Edward Arsouni

Spring 2017 Ready-to-Wear Divina by Edward Arsouni

Pregnancy style

Pregnancy style